Muş Alparslan Üniversitesi
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Öğretmenevi salonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın da katılımıyla başladı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak 14 Temmuz Pazar gecesi saat 19.00’da Muş Valiliği tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi. Program, İstiklal Marşının ardından Kur’an’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Garnizon Komutanı Yarbay İhsan Gökoğlan ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'nın konuşmalarıyla devam eden açılış programı, İl Müftüsü Alettin Bozkurt’un şehitlerimiz için yaptığı dua ile noktalandı. 

 

Anma programları kapsamında yapılan etkinlikler, 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10.30’da Muş Öğretmenevinde düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ temalı fotoğraf sergisinin gezilmesiyle devam etti. Saat 11.00’da Muş Belediyesi Şehir Mezarlığına gidilerek aziz şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi. Ardından, öğle namazına müteakip Çağlayan Camiinde şehitlerimizin ruhuna, içlerinde öğretim görevlimiz Hasan Fahri Tan'ın da bulunduğu mevlithan ve hafızlar tarafından Mevlid-i Şerif okundu. Son olarak saat 14.00’da Öğretmenevinde ‘İhanetten Selamete 15 Temmuz Darbe Girişimi’ konulu panel gerçekleştirildi. 

 

Anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen organizasyonlar, gece 22.30’da Valilik önünden başlayıp Belediye önünde sonlanacak yürüyüş ve 23.00’da Belediye Meydanında gerçekleştirilecek olan kapanış programıyla noktalanacak.