Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimizden Küçük Kardeşlerine Giyim ve Kırtasiye Desteği

Üniversitemizin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut’a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu. İyi Kalpli Eller Projesi ve çok sayıda hayırseverin desteğiyle ilkokul öğrencilerine bot, atkı, bere, eldiven, çorap, giysi, kitap ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketleri dağıtan topluluk gönüllülerine Muş İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Korkut İlçe Millî Eğitim Müdürü Caner Budak, HBT Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş ve Mollababa Muhtarı eşlik etti.
 
Üniversite öğrencilerinin harçlıkları ile aldıkları hediyeleri köyde okuyan kardeşlerine ulaştırdıklarına dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, bu erdemli davranışlarından dolayı öğrencilerimizi tebrik etti. Emeği geçen herkese teşekkür eden Aksu şöyle konuştu: “Öğrencilerimizin iyiliği, hediyeleşmeyi yaymaları örnek alınacak bir davranıştır. Bu konuda başta Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere, öğrencilerimizin eğitiminde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”
 
HBT Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, topluluk olarak şimdiye kadar 6 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Yaklaşık 3 yıldır Muş Merkez ve ilçelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya çalışıyoruz. İyi Kalpli Eller gönüllülerine de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Kampanyamızın adını ‘Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli´ olarak belirledik. Desteklerinden dolayı başta Muş Alparslan Üniversitesi yönetimine, Muş Belediyesine, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, gönüllülerimize ve hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”
 
Öğrencilerimiz; Mollaba Köyünün ardından Dereiçi ve Karakale köylerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine de kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan hediyeler dağıttı.