Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektörümüz Prof. Dr. Polat, Badminton Türkiye Üçüncüsü Öğretim Görevlimizi Kabul Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Masterlar ve Halk Badminton Cumhuriyet Kupasında Türkiye Üçüncüsü olan Öğretim Görevlimiz Nihat Demir’i makamında kabul etti. 

 

Ankara’daki Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde düzenlenen ve 24 ilden 131 sporcunun mücadele ettiği şampiyonaya Muş’u temsilen katılan Öğr. Gör. Nihat Demir, Türkiye üçüncüsü oldu. Öğr. Gör. Demir, sporcuların 35+ yaş, 40+yaş, 45+yaş, 50+yaş, 55+yaş, 60+yaş, 65+yaş olmak üzere yedi yaş grubunda yarıştığı şampiyonada, 55+yaş kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

 

Sporun yaşının olmadığını, katıldığı organizasyonlar ve elde ettiği dereceler ile kanıtlayan Öğr. Gör. Nihat Demir’i kutlayan Rektörümüz Prof. Dr. Polat, öğretim görevlimizin başarılarının devamını diledi. Daha önce de sportif başarıları, şampiyonlukları ve dereceleri olan Öğr. Gör. Demir ise gerek üniversite öğrencilerine, gerekse Muş gençliğine öncülük ve örneklik etmeye devam edeceğini belirterek bu süreçte desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'a teşekkür etti.