Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz Uluslararası Basketbol Antrenör Seminerine Katıldı

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim elemanlarımızdan Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Önder Şekeroğlu, Uluslararası Basketbol Antrenör Seminerine katıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. 

 

Üç gün süren programın ilk günü CSKA Moskova Kuvvet ve Kondisyon Antrenörü Kostas Chatzichrisos, “Genç Oyuncunun A Takıma Hazırlanmasında Kondisyonun Yeri” ve “Takımların Sezon Öncesi ve Sezon içi Maç Trafiğindeki Kondisyon Çalışmaları”; David Rivers, “Şampiyonluk Anlayışı” ve “Basketbolda Liderlik Yaklaşımı” konularında katılımcıları bilgilendirirken, seminerin ikinci günü Çetin Yılmaz “Yaşamda ve Antrenörlük Mesleğinde Etik Kuralların Önemi” ve “Koçluk Felsefesi ve Takım İçi İletişim” konularında eğitim verdi.

 

Son günün ilk oturumunda; Fenerbahçe Doğuş Yardımcı Antrenörü Erdem Can başkanlığında “Yardımcı Antrenörün Görevleri, Maç Stratejisinde Hazırlıklar ve Başantrenör ile İletişim” konulu oturum gerçekleştirildi. İkinci oturumda ise Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, “Fenerbahçe Doğuş Hücum Sisteminde Pick & Roll, Spacing ve Özel Oyunlar” konularında eğitim verdi. Seminer, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs’ün kapanış konuşmasıyla tamamlandı.

 

980’i Türk, 50’den fazlası yabancı 1000’nin üzerinde antrenörün akredite olduğu 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde Lübnan, Ürdün, Cezayir, Fas, Tunus, İran, Mozambik, Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Kosova ve İsviçre gibi 12 farkı ülkeden antrenörler ağırlandı.