Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimiz Ziyaret Köyünde Fidan Dikti

Üniversitemiz öğrencileri Muş Merkez ilçeye bağlı Ziyaret Köyündeki ilkokulun bahçesine kardeşleriyle birlikte fidan dikti. Çevre temizliğinin gerekliliği, ağaçların önemi, bitki çeşitliliğinin ekosisteme sağladığı faydalar, doğanın korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda kardeşlerine bilgiler aktaran Genç TEMA Topluluğu gönüllüsü öğrencilerimiz, ağaçların korunmasına yönelik uygulamalar hakkında da açıklamalar yaptılar.

 

Çevre bilinci ve ağaçlandırmanın önemine ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlayan Genç TEMA Topluluğu gönüllüsü öğrencilerimiz, Ziyaret Köyü İlkokulunun bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdi. Topluluk Başkanı Lütfullah Arık, her yaştan öğrencinin birlikte fidan diktiği ve doğa hakkında sohbet ettiği etkinliğe katılanların dokunarak ve hissederek ağaçların önemini daha etkili bir şekilde kavradıklarını ifade etti. 

 

Öğrencilerin aşırı sevgisi ve ilkokulun eğitimcilerinin ve idarecilerinin gösterdiği samimi ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Arık, etkinliğe destek veren herkese teşekkür etti.