Rektörümüzün Eşi Nilüfer Polat, Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Kahvaltı Verdi

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat Hanımefendi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle il protokolünün eşlerine ve üniversitemizin akademik ve idari kadın personeline kahvaltı verdi. Üniversite Konukevindeki kahvaltıya Muş Valisi Aziz Yıldırım’ın eşi Selma Yıldırım, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek’in eşi Makbule Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın eşi Suna Asya, İl Jandarma Komutanı Alb. İsmail Şahin’in eşi Bahar Şahin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan’ın eşi Meliha Erdoğan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer’in eşi Canan Tüzer, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın eşi Kamuran Karadağ ile kadın personelimiz katıldı.

 

Samimi ve sıcak bir atmosferde, sohbet havasında geçen kahvaltı programında Nilüfer Hanım, kahvaltı davetine icabet eden misafirlerine ve programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek herkesin Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

 

BESYO’dan Kadın Personelimize Jest

Konukevindeki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kahvaltı programına anlamlı bir destek de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bölümünden geldi. BESYO’nun akademik personeli ve öğrencileri tarafından önceki gün üniversitemizdeki her bir kadın personelimiz için birer çam ağacı dikildi. BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, “Mütevazı bir jest olarak, üniversitemizin ağaçlandırılmasına katkı amacıyla diktiğimiz her bir fidana Sayın Rektörümüzün kıymetli eşi Nilüfer Polat hanımefendinin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya katılan misafirlerimizin de isimlerini verdik.” dedi.

 

Katılanlara BESYO Müdürü Prof. Dr. Kırımoğlu tarafından özel olarak yaptırılan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun’ yazılı magnetlerin hediye edildiği kahvaltı programı, 1071 Hatıra Ormanı içindeki çam fidanlarının dikildiği arazinin gezilmesi ile son buldu.