Rektörümüz Terörle Mücadelede Afrin Harekâtı Konferansına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından organize edilen Cihannüma Derneği Genel Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Şen’in verdiği “Terörle Mücadelede Afrin Harekâtı” başlıklı konferansa katıldı.

 

Öğretmenevi Konferans Salonundaki programda Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Millî Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Müftüsü Alaettin Bozkurt, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, TÜGVA İl Temsilcisi Tahsin Oran ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp TÜGVA tanıtım filmi gösterimi ile devam eden programda konuşan Mustafa Şen, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nın amacı, kapsamı ve etkileri üzerine açıklamalar yaptı. “Türkiye Afrin’de PKK, PYD/YPG ve DEAŞ’ın yanı sıra ABD ile de savaşıyor.” diyen Şen, Afrin’de 20 farklı devletin vatandaşı olan teröristlerin bulunduğunu dile getirdi. Türkiye’nin geri dönülmez bir yola girdiğinin altını çizen Şen, “Türkiye bunu yapmak zorundadır. Akdeniz’den girmiş ve İran sınırından çıkacaktır, başka yolumuz yok. Tabii bunu yaparken Irak’ın da, Suriye’nin de toprak bütünlüğünü koruyarak yapacağız. Bunda netiz; çünkü kimsenin toprağında gözümüz yok.” şeklinde konuştu.