Öğretim Üyelerimiz Münazara Yarışmasında Görev Aldı

Öğretim üyelerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilkini düzenlediği Münazara Yarışması’nın Muş ayağında jüri olarak görev aldı.

 

Üniversitemiz Fen - Edebiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Nurcihan Güneş ve İletişim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Ceren Yegen'in seçici kurulunda yer aldığı münazara yarışması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 81 ilde sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme, empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

 

Muş Çocuk Hizmetleri İl Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı yarışmada; çocuğun eğitim hakkı, çocuğun katılım hakkı, çocuğun korunma hakkı, çocuğun gelişim hakkı gibi konular başta olmak üzere toplamda 15 konu başlığı yer aldı. Teknolojinin faydaları tezine karşı, teknolojinin zararları antitezinin savunulduğu münazarada İrfan ve Lale grupları yarıştı. Münazarada başarılı olan Lale grubu, 1 – 15 Kasım tarihleri arsasında İstanbul, İzmir, Mersin, Diyarbakır, Erzurum, Samsun ve Konya illerinde düzenlenecek bölge yarışmalarına katılma hakkı kazandı. Yarışma, 19 Kasım tarihinde bölge birincilerinin katılımıyla Ankara’da tertip edilecek final mücadelesinin ardından, kazanan takımın 20 Kasım tarihinde ödüllendirilmesiyle son bulacak.

 

Çocuk Hizmetleri İl Müdürü Abdulbari Aksoy, idari amirler, çocuklar ve ailelerin takip ettiği yarışma, katılımcılara hediyelerin dağıtılmasıyla son buldu.