Külliyemizi Yapısal Olarak Güçlendirme Çalışmaları Sürüyor

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanımız Asaf Asatekin, üniversitemiz külliyesini su taşkınları ve rüsûbat (çöküntü) risklerine karşı korumak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında incelemelerde bulunan yetkililerle bir araya geldi. İncelemelere Bakım ve Onarım Şube Müdürümüz Yılmaz Şavlı ile personelimiz Mühendis İdris Tunçtürk de katıldı.

 

Muş DSİ Şube Müdürlüğünden İnşaat Mühendisi Servet Fırat ve yüklenici firma yetkilileri, Muş ili 1. Grup Köyler ve Üniversite TRK inşaatı yapım işi kapsamında külliyemizin güneyinde bulunan dereler ile ilgili yapım işinin yer teslimi için üniversitemize geldi.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanımız Asaf Asatekin şunları söyledi: “Külliyemizi mevsimsel ve coğrafi bakımdan etkileyen koşullarla ilgili hazırlıklarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda yetkililer, külliyemizin güneyinde, lojmanlarımızın dağlık araziye bakan cephesinde yapılacak 9 adet tersip bendi ve 10 adet ıslah sekisi hakkında incelemelerde bulundular ve bizi bilgilendirdiler. Çalışmaların bu sene sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Umarız bu sayede külliyemiz su taşkınlarına ve çöküntü problemlerine karşı daha güçlü hâle gelmiş olacaktır.”