Üniversitemiz Külliyesinde Minik Laleler Açtı

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesindeki Minik Laleler Kreş ve Anaokulunun (MİLA) açılışını yaptı.

 

Okul öncesi yaş grubundaki çocuklara eğitim verecek MİLA’nın açılış programına, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Genel Sekreter Harun Demir ve akademik ve idari personelimizin yanı sıra öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Açılış kurdelesini Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Erdoğan ve Prof. Dr. Tüzer ile kesen Prof. Dr. Polat, MİLA’nın Muş’a hayırlı olmasını diledi. Rektörümüz MŞÜ tarafından işletilecek bu yeni eğitim yuvasına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Çocuklarımıza akademik ve pedagojik bakımdan nitelikli bir eğitim verme maksadı ile yola çıktık. MİLA sayesinde kendini özgüvenle ifade edebilen, oyun çağında hem eğlenen hem öğrenen, hakkını korurken başkalarının haklarına da saygı gösterebilen fertler yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Bu bakımdan MİLA, evlatlarımızın kendilerini güvende hissedip sıcak bir ortamda hayata hazırlanacakları bir eğitim yuvası olarak faaliyet gösterecektir.”

 

Açılış programında sahne alan palyaçonun esprileri ve kukla gösterisi miniklerden büyük ilgi gördü. Neşeli şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlenen MİLA’nın minik öğrencileri, yeni okullarının sınıflarını gezerek okula alışma sürecini atlattılar.

 

Muş’un nitelikli okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacının giderilmesi amacıyla faaliyete geçen MİLA, üniversitemiz ve kamu personeli öncelikli olmak üzere bu yaş grubunda çocuğu olan bütün Muşlu ailelere hitap ediyor. MİLA, deneyimli eğitimci kadrosunun yanı sıra psikoloğu, diyetisyeni ve hemşiresi ile de çocukların bütün gelişimsel ve pedagojik ihtiyaçlarının düşünüldüğü bir altyapıya sahip.

 

Geniş bir bahçesi olan MİLA’nın binasında gözlem odası, idari oda, emzirme odası, uyku odası, oyun odası, mutfak ve yemekhane bulunuyor. Servis hizmeti sayesinde şehir merkezinden gelip gidecek çocuklar için de gerekli kolaylığın düşünüldüğü MİLA, resmi tatiller hariç hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek. İlk etapta 28 öğrenci ile eğitime başlayan MİLA için kayıt başvuruları sürüyor.