IV. Geleneksel Sağlık Günleri Sona Erdi

Üniversitemizin gelenekselleşen IV. Sağlık Günleri, üçüncü gün etkinleri ile tamamlandı.

Sağlık Yüksekokulu'nun organizasyonunu gerçekleştirdiği IV. Geleneksel Sağlık Günleri’nin son gününde Kütüphane önünde açılan stantlarda gün boyu üniversitemiz öğrencilerini ve personelini bilgilendirici sunumlar yapıldı.
 
Sağlık Günlerinin son gününde, Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda şiir dinletisi ve Konferans Salonu fuayesinde de Ebru ve Hat Sanatı Sergisi düzenlendi.
 
Şiir dinletisinde Üniversitemiz personeli, öğrencileri ve Muşlu şairler tarafından birbirinden güzel şiirler okundu. Hasan Fahri Tan “İçinden Çocuk Geçen Bir Şiir”, Muş Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Mustafa Yıldız “Ben Şair Değilim”, Şemsettin Oktay “Suriyeli Çocuk”, Mustafa Altınay “Devren Satıyorum”, Kübranur Cenkçi “Bizim de Yaşadığımız Hayattır Kardeşim”, Faruk Yiğit Aras “Madam” isimli şiirleri seslendirdiler.
 
Ebru ve Hat Sanatı Sergisinde yer alan eserler ise İslami İlimler Fakültesi 2. sınıf öğrencilerinin imzasını taşıyordu. Öğrencilerimizin “İslam Sanatları” dersi için ürettikleri 40 çalışmadan oluşan sergide Battal Ebru tekniğiyle hazırlanmış çiçek figürlü ebrular ve hüsn-ü hat tekniği ile kaleme alınmış çalışmalar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
IV. Geleneksel Sağlık Günleri Kongre ve Kültür Merkezinde verilen Halk Müziği Konseri ile sona erdi. Sağlık Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yalçın Dicle'nin solist olarak sahne aldığı konserde kimi zaman duygulu kimi zaman eğlenceli anlar yaşandı. Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ın da seyirci olarak katıldığı konserde hocalarımız, öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve Muşlu misafirlerimizle, Muşlu öğretmenler de sahne aldı. Konserde yılsonu sınavının endişesi ile dolu öğrenciler gönüllerince eğlenip halay çektiler.