images

MAUN Sağlık Bilimleri Dergisi DergiPark’ta

Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi de TÜBİTAK, ULAKBİM çatısı altında faaliyet gösteren DergiPark Akademik Platformuna dâhil oldu.

2021 yılında yayın hayatına başlayan ve yılda iki sayı olarak yayımlanan Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi kısa sürede uluslararası indeksli bilimsel dergi olmak için gerekli şartları sağlayarak DergiPark platformunda yerini aldı. Sağlık bilimleri alanında özgün araştırma makalelerinin, inceleme ve derlemelerin yayımlandığı dergi, ulusal indekslerden olan ASOS Indekste taranmanın yanı sıra Eurasian Scientific Journal Index (ESJI), Researchbib Academic Resource Index ve CiteFactor gibi indeksler tarafından da kabul edilerek uluslararası indekslerde taranan dergiler sınıfına da girmiş bulunmaktadır.

Derginin baş editörü Dr. Öğr. Üyesi Özmen İSTEK, yayım hayatına DergiPark ev sahipliğinde devam edecek olan derginin ulusal ve uluslararası diğer dizinlere dâhil olması için gerekli çalışmaların devam edeceğini ifade ederek sürecin başından bu yana MAUN Sağlık Bilimleri Dergisi için desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Necmettin ÇİFTCİ’ye ve bu süreçteki özverili çalışmalarından dolayı Öğr. Gör. Hasan EVCİMEN ve Öğr. Gör. Osman Fatih YILMAZ’a teşekkür etti.  

Dergiye ulaşmak için https://dergipark.org.tr/tr/pub/maunsbd

OLUŞTURULMA TARİHİ: 24-05-2022 12:43 |