images

İşletim Sistemi Lisans Yenilemesi Yapıldı

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kurum personelinin kullanımı için İşletim Sistemi Lisansı ihalesi gerçekleştirildi. 

Hali hazırda Microsoft Windows İşletim Sistemini kullanılmakta olan üniversitemiz Microsoft İşletim Sistemi Lisansını 3 yıllığına yeniledi.
Lisans yenilemesi ile lisanslı yazılım kullanımını prensip edinen üniversitemizde, personelimiz güncel ve lisanslı işletim sistemi kullanmaya devam edecek. Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Mühendis Mehmet Sevi, yazılım lisanslarının düzenli olarak güncellenmesinin güvenlik açıklarının önlenmesi ve kurumsal verilerin korunması açısından büyük önem taşıdığını belirti. Sevi “Lisanslı yazılım kullanımı üniversitemizin bilgi teknolojileri altyapısını daha verimli ve güvenli hale getiriyor. Lisanslı yazılım kullanımı yasal gerekliliklere uygunluğu sağlamanın yanı sıra bilgi işlem altyapısının da istikrarını artırarak verimlilik ve performansı iyileştiriyor” dedi.
İhale sonrası açıklama yapan Genel Sekreterimiz Harun Demir üniversitemizde güncel ve lisanslı yazılım kullanımına özen gösterildiğini ve bunun veri güvenliğine önemli katkılar sağladığını ifade etti. Demir “Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız bilgi teknolojileri alanındaki en son gelişmeleri takip ederek personelimize bu alanda önemli ölçüde destek sağlamakla birlikte verimliliğin artırılmasına katkılar sunacak hizmetler veriyor. Üniversite yönetimi olarak bilgi güvenliği standartlarını yükseltmek ve veri kaybı riskini azaltmak için çalışanların bilgisayarlarında lisanslı yazılım kullanımına önem veriyoruz. Bu çalışmalar üniversitemizin bilişim altyapısını güçlendirerek hizmet kalitesini artırmaya yönelik olarak sürdürülen bir çabanın parçasıdır.” dedi.

OLUŞTURULMA TARİHİ: 11-05-2023 09:02 |