Prof. Dr. Yaşar KARADAĞ [Rektör Yardımcısı]
Anasayfa

   

   1969’da Adana'da doğdu. 1991’de Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden fakülte üçüncüsü ve bölüm birincisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında 1994’te tamamladı. 1993’te Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1999’da aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında Doktorasını tamamladı. 2003’te Yardımcı Doçent, 2005’te Doçent ve 2010’da Profesör olarak atandı.

 

    On altısı Yüksek Lisans ve ikisi Doktora olmak üzere on sekiz lisansüstü tezinin danışmanlığını üstlenen Prof. Dr. Karadağ, yüz yirmi bir bilimsel eser yayımladı. Üniversite içi/dışı kaynaklardan desteklenmiş araştırma projelerinde ve proje hazırlama eğitimi etkinliklerinde yürütücü, araştırmacı veya eğitmen olarak görev; ulusal ve uluslararası araştırma proje başvurularının değerlendirilmesinde panelist olarak yer aldı.

 

  Prof. Dr. Karadağ’ın Turkish Journal of Agricultural and Forestry ve International Journal for Biotechnology and Molecular Biology Research dergilerinde yayın kurulu üyeliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisinde alan editörlüğü bulunmaktadır.

 

  Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkan Yardımcılığı, Tarla Bitkileri Bölüm Başkanlığı, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Ziraat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çorum, Sivas, Tokat ve Amasya İlleri Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğü, Kalite Koordinatörlüğü, İlahiyat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, İlahiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı, Ziraat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Ziraat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senato Üyeliği, Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanlığı Uhdesi, Bitki Koruma Bölüm Başkanlığı Uhdesi ve üniversite bünyesinde pek çok kurul/komisyon üyeliklerinde bulundu.

 

   Prof. Dr. Yaşar Karadağ, evli ve iki çocuk babasıdır.