Muş Alparslan Üniversitesi
 
Veritabanları
Anasayfa


Almanhal İslam Çalışmaları Veritabanı Deneme Erişimine açılmıştır


Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.

Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Konular: 

İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar

Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:

a. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e.Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü

Erişim Adresi :  http://platform.almanhal.com 

JoVE Video Veritabani Deneme Erisimine açılmıştır.


2006 yilinda yayin hayatina baslayan  JoVE, (Journal of Visualized Experiments) makalelerin video ortamına aktarıldığı ve gorsel olarak aciklandigi dunyanin ilk ve tek hakem heyetli video veritabanidir. 

 

Makaleler, Pub/Medline, Scifinder, Web of Science ve Scopus tarafindan indexlenmistir ve dunyada impact faktoru olan tek video veri tabanidir(1.1). 

 

Suan itibari ile JoVE Journal icerisinde 8,000 video makale mevcut olup her ay 100 tane yeni video eklenmektedir. 


Videolar makaleyi yazan kişinin laboratuvarında JoVE’nin profesyonel video ekibi tarafından çekilmektedir. 

 

Ayrica, JoVE icerisinde 480 Egitim Videosu (Science Education) mevcuttur. Bu videolar ogrencilerin arastirmalarinda faydalanmasi amaciyla ve akademisyenlerin derslerinde kullanmasi icin hazirlanmistir.


1 Aralik 2017 tarihine kadar Üniversitemizde deneme erisimine acilmistir.


Erisim Adresi:  https://www.jove.com/
Gale Reference Complete Deneme Erişiminiz Açılmıştır

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur.


Erisim adresiniz:     http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120

Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre : Turkey

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 16  Kasım 2017Academic OneFile Tıp, muhendislik, fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur.  11.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergide 75.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120?db=AONE

InfoTrac Newsstand 2.300+’den fazla bölgesel, ulusal ve yerel gazetelerin yanı sıra, dünyanın her yerinden önde gelen yayınları bir arada sunan gazete platformudur. The Times, Economist, New York Times gibi gazetelerin yani sira yerel ve bolgesel gazeteleride kapsamaktadir.

http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120?db=STND

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkındadiplomatik raporları sunmaktadır.

http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120?db=GDSC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

Gale Virtual Reference Library Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

Gale Literary Sources 4 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr120?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/

Academic OneFile+Newstand

Tum Bolumlerinize hitap eder(28.000 fazla dergi)

Archives Unbound

Tarih ve Uluslararasi Iliskiler(200 koleksiyon)

GVRL Ebook

Tum Bolumlerinize hitap eder(1700 baslik-4600 cilt)

Literature Sources

Ingiliz Dili ve Edebiyati


Referanslar

Gale Reference Complete

  • Ege Universitesi
  • Kastamonu Universitesi
  • Kirikkale Universitesi
  • Cankiri Universitesi