Muş Alparslan Üniversitesi
 
Haber ve Tanıtım Bülteni'nin 33. Sayısı Yayımlandı

 

Haber ve Tanıtım Bülteni'nin 33. Sayısı üniversitemizin Haziran-Aralık 2020 akademik faaliyetleri, sosyo-kültürel, sanatsal ve sportif organizasyonları ve söyleşilerden oluşan bir içerikle okuyucuyla buluştu.


Malazgirt Savaş Alanı Tespiti Projesi ile belirsizlik son buluyor

 

Üniversitemiz çalışmalarını duyurmada önemli bir unsur olan bülten, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın sunuş yazısıyla okuyucuya “merhaba” diyor. “Akademik Gündem”, “Bizden Haberler”, “Hasbihal”, “İlimiz ve Üniversitemiz” ve “Külliyemizde Yaşam” bölümlerinde üniversitemizde yapılan tüm çalışmalar yer almakta.  

Bültenin yeni sayısının hasbihal köşesinde “Malazgirt Savaş Alanının Tespiti, Tarihi ve Arkeolojik Yüzey Araştırması” projesinin yürütücüsü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Çevik ile proje üzerine konuşuldu. Akademik Gündem bölümünde “Cern’de Yolumuz Açık” ve “Öğretim Üyemiz Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında Yer Aldı’’ başlıklı haberler yer aldı. Usta Gazeteci Coşkun Aral ile "Haber, Medya, Fotoğraf Belgesel Üzerine’’ başlıklı ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körkoca ile ‘‘İlimizde KOVİD-19 Pandemi Süreci Üzerine’’ başlıklı röportajlar ise bu sayının öne çıkanları arasında yer aldı.

 

Haber ve Tanıtım Bülteni’nin 33. Sayısı için: http://yeni.alparslan.edu.tr/dergiler/dergi33/dergi/dergi1/