Muş Alparslan Üniversitesi
 
Varto MYO Çevrimiçi Dersleri Gelişim Konferanslarıyla Destekliyor

 

 

2020-2021 akademik yılında tüm bölüm ve programlarında %100 doluluk oranına ulaşan, Varto Meslek Yüksekokulu, öğrencilerini çevrimiçi derslere ek olarak, gelişim konferansları ile destekleyerek geleceğe hazırlıyor. 

 

          Bu yıl ilk defa öğrenci alan ve ilk yılında öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Eczane Hizmetleri Programı Bölüm Başkanı, Öğr. Gör. Fatma Gümüş, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gümüş, “Sağlık sektörü sürekli olarak gelişmekte olan bir alandır. Yaşanan pandemi süreci ile sağlık alanındaki donanımlı personel ihtiyacının önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Sağlık sektörünün en önemli ayaklarından birisini serbest eczaneler oluşturmaktadır. Eczanelere hastaların kolayca ulaşabilmesi gerekmektedir. Bu itibarla ülkemizin en yaygın sağlık kuruluşları olarak eczaneler öne çıkmaktadır. Hastaların tedavileri hakkında bilgi aldıkları son kurum olan eczanelerde ilaçların akılcı kullanımı konusunda bilgilendirme yapılması tedavi etkinliği açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu bağlamda, öğrencilerimizi tam donanımlı bir şekilde istihdama arz etmek için, teorik eğitim vermek üzere gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi derslerimize ek olarak, dış paydaşlarımız olan eczacılar ile iş birliği yaparak, eczacılık mesleği ve iş hayatına dair sorularının yanıtlandığı bilgilendirme seminerleri düzenliyor, uzaktan eğitim sürecini olabildiğince etkin ve verimli bir şekilde yürütüyoruz.’’ ifadelerini kullandı. 

 

          Ayrıca bu süreçte Varto Meslek Yüksekokulu bünyesinde filizlenen, Varto İyilik Topluluğu’nun organizasyonu ile Varto Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, Kariyer Merkezi ile koordineli olarak “Masallarla Kariyer Yolculuğu: Kariyer gelişimi ve planlama” konulu bir konferans da verildi. Konferans, topluluk danışmanı Öğr. Gör. Murat Kaymaz’ın koordinatörlüğünde, Kariyer Merkezi Müdürü Sayın Doç. Dr. Zeliha Tekin tarafından gerçekleştirildi. Google Meet üzerinden, online bağlantı şeklinde, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen konferans, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Topluluk Danışmanı Murat Kaymaz, “Öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreçlerini, çeşitli konularda gerçekleştireceğimiz çevrimiçi konferans ve seminerler ile desteklemeye devam edeceğiz. Üniversitemizin tüm öğrencilerini düzenleyeceğimiz etkinliklere bekliyoruz. Düzenleyeceğimiz etkinlikleri, topluluğumuz web sayfası üzerinden takip edebilirsiniz’’ ifadelerini kullandı. 

 

           Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, “Meslek Yüksekokulumuzda gerçekleştirilen tüm uzaktan eğitim faaliyetlerinin öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi görmesinden ve olumlu dönütler alıyor olmaktan son derece memnunum, bundan sonraki süreçte de, uzaktan eğitim faaliyetlerimizi artırarak ve çeşitlendirerek sürdüreceğiz.” diyerek, sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.