Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemiz KOVİD-19 Salgını Danışma Komisyonu Web Arayüzü

 

Üniversitemiz Yeni Koronavirüs Salgını Danışma Komisyonu tarafından KOVİD-19 ile mücadele kapsamında yürütülen önlem ve çalışmaları ilgililere daha iyi ulaştırabilmek amacıyla bir web ara yüzü hazırlandı. Sayfanın aktifleştirilmesine üniversitemiz Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü katkı sağladı. 


Alanında uzman isimlerin ve idarece görevlendirilen personelin oluşturduğu danışma komisyonu, salgınla mücadele sürecinde alınan önlemleri ve yürütülen çalışmaları öğrenci ve personelimizle aktif bir şekilde paylaşıyor. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murad Aydın Şanda’nın başkanlık ettiği komisyonun sürece ilişkin paylaşımları artık üniversitemizin web sayfası ve sosyal medya hesaplarının yanı sıra http://covid19.alparslan.edu.tr/ adresinden de takip edilebilecek. 


Web arayüzü, ziyaretçiyi ‘‘Hızlı Erişim’’, ‘‘Duyurular’’, ‘‘Haberler’’ ve ‘‘Kamu Kurumları’’ olmak üzere 4 temel bölümle karşılıyor. Hastalığın belirtileri, nasıl bulaştığı, kimlerin daha fazla risk altında olduğu, hastalık tanısının nasıl konduğu ve hastalığa yakalanmamak için yapılması gerekenler gibi genel bilgilerin de yer aldığı web sayfası, kamu kurumlarının ve üniversitemizin salgın sürecinde attığı her adımı hızlı bir şekilde ilgililerle paylaşıyor. ‘‘Yeni Koronavirüs Riskine Karşı 14 Temel Önlem’’ ve ‘‘Koruyucu Ekipmanların Doğru Kullanımı’’ gibi temel bilgilere hızlı erişim sağlaması da web arayüzünü kullanışlı kılıyor. Resmi kaynaklar ve bilimsel verilerle doğrulanmamış hiçbir bilgiye itibar etmemesi istenen öğrenci ve personelimizin yalnızca ilgili resmi kurumların verilerinden hareketle paylaşım yapan sayfayı takipte kalması bekleniyor. 

 

Oluşturulan yeni web arayüzü ile ilgili konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, web sayfasının hazırlanmasında emeği geçen Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

 

Haber: Can Kurt