Muş Alparslan Üniversitesi
 
Bir TÜBİTAK Projemiz Daha Kabul Edildi

 

Öğretim üyemiz tarafından geliştirilen “HOP: Hareketli Öğrenme Portfolyosu” adlı proje, TÜBİTAK projesi olarak kabul edildi. Proje kapsamında beden eğitimi uzmanları ve İngilizce öğretmenleri bir araya gelerek hareketle öğrenmeyi birleştirmek adına çalışmalar yürütecek.

 

Beden hareketleri ve konular birleşecek

 

Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız tarafından geliştirilen “HOP: Hareketli Öğrenme Portfolyosu” adlı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenmek üzere kabul edildi. 24-29 Ağustos tarihlerinde üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilecek olan proje, İngilizce öğretmenlerinin derslerde aktif, sağlıklı ve eğlenceli bir öğrenme ortamı oluşturmak amacıyla çeşitli beden hareketlerini ders konuları ile birleştirme becerilerini geliştirme amacını taşıyor. Öğrenmenin hızlı ve kalıcı olabilmesi için hareketin gücünden yararlanmanın da amaçlandığı proje ile beden eğitimi uzmanları ve İngilizce öğretmenleri bir araya gelerek hareketle öğrenmeyi birleştirmek adına uygulamalı çalışmalar yürütecek.

 

Proje başlığı dikkat çekiyor

 

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan akademisyen ve araştırmacıların da katılımıyla gerçekleştirilecek olan projenin hedef kitlesini devlet okullarında ve özel okullarda görev yapmakta olan 30 İngilizce öğretmeni oluşturuyor. “Hareketli Öğrenme Portfolyosu” başlığının kısaltması olan ve proje başlığında da yer alan “HOP” kelimesi ise hem hareketi simgelemesi hem de projenin genel içeriğiyle ilgili mesaj vermesi bakımından dikkat çekiyor.

 

Yenilikçi ve öncü olma misyonunu üstelenen proje ekibinde şu isimler yer alıyor:

 

Proje Yürütücüsü - Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız

Araştırmacı/Muş Alparslan Üniversitesi - Prof. Dr. Esin Kaya

Araştırmacı/Muş Alparslan Üniversitesi - Öğr. Gör. Nihat Demir

Eğitmen/Muş Alparslan Üniversitesi - Prof. Dr. Alper Karadağ

Eğitmen/Muş Alparslan Üniversitesi - Dr. Öğr. Üyesi Fatih Bilici

Eğitmen/Muş Alparslan Üniversitesi - Öğr. Gör. Pınar Süt Güngör

Eğitmen/Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - Dr. Öğr. Üyesi Aysel Saricaoğlu Aygan

Eğitmen/Aksaray Üniversitesi - Öğr. Gör. Lütfiye Göçmez

Eğitmen/Mustafa Kemal Üniversitesi - Dr. Celalettin Korkmaz

Antrenör - Mursel Koç

 

Haber: Yunus Top