Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemizde Koronavirüs Önlemleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Külliyemizin tüm noktaları koronavirüs salgınına karşı büyük bir titizlikle dezenfekte edildi. Akademik ve idari birimlerimizin yanı sıra sosyal alanlarımız ve spor tesislerimiz de ilaçlandı. 

 

Senato önlemler aldı

 

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla etkin bir şekilde mücadele etmek amacıyla üniversite senatomuz tarafından çeşitli önlemler alındı. Tüm ülkede eşzamanlı olarak eğitime 3 hafta süreyle ara verilmesinin ardından külliyemizin bütün kullanım alanları özel ekiplerce dezenfekte edildi. 

 

''Süreci milletçe sükunet, sabır ve titizlikle atlatmamız gerekiyor.''

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cevad Selam, büyük bir titizlikle yürütülen dezenfekle çalışmalarına ilişkin Anadolu Ajansı (AA) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) mikrofonlarına konuştu. Prof. Dr. Cevad Selam, salgınla mücadele kapsamında alınan önlemlerin başında üniversitedeki tüm kullanım alanlarının belirli aralıklarla dezenfekte edilmesinin geldiğini belirtti. Selam, mart ayının ilk günlerinden itibaren tüm personele ve öğrencilere yönelik koronavirüs konferansları düzenlendiğini, üniversitenin tüm birimlerinde yapılan toplu temizliklerin de sıklaştırıldığı sözlerine ekledi. Salgınla mücadele kapsamında fakülteler, yüksekokullar, meslek yüksekokulları ve idari hizmet binalarının yanı sıra 2900 m² lik ortak kullanım alanın dezenfekte edildiğini ifade eden Selam, bu zor süreci milletçe sükunet, sabır ve titizlikle atlatmamız gerektiğini söyledi. 

 

İşler aksamayacak

 

Ayrıca, salgınla mücadele sürecinde öğrencilerimizin olası mağduriyetlerini en aza indirmek amacıyla akademik ve idari personelden oluşan 14 kişilik bir geçici komisyon kuruldu. Mücadele süreçlerinin iş ve işlemlerimizde aksaklığa mahal verilmeksizin etkin biçimde takip edilmesi, eğitim-öğretim faaliyetlerinin mağduriyetlere yol açmayacak şekilde planlanması ve çalışmaların kamuoyu ile zamanında paylaşılması amacıyla kurulan komisyona Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murad Aydın Şanda başkanlık edecek. Komisyonun ilk toplantısı 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek ve tüm gelişmeler ilgililerle hızlı bir şekilde paylaşılacak.