Muş Alparslan Üniversitesi
 
IUC Heyeti Resmi Temaslarına Devam Ediyor

 

Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) heyeti resmi temaslarda bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşen heyet bugün de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ve daha sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü makamında ziyaret ederek konseyin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

İlk durak Diyanet İşleri Başkanlığı

 

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan yükseköğretim kurumları arasında akademik alanlarda iş birliğini sağlamak ve yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak, geliştirmek amacıyla çalışmalarını yürüten IUC heyeti, Ankara’da gerçekleştirdiği resmi temaslar kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a ve başkanlığın üst düzey yöneticilerine IUC hakkında bilgilendirmelerde bulunan heyete Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın yanı sıra IUC Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Mahmut Doğru ve IUC Genel Koordinatörü ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başdanışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik de eşlik etti.

 

ÖSYM'de önemli toplantı

 

IUC heyeti daha sonra ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü ziyaret etti. IUC Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, IUC Yönetim Kurulu Başkanı ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ile birlikte IUC Bölge Sorumlusu Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın da yer aldığı heyet ziyarette konseyin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.