Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyelerimiz 12. Sınıf Öğrencilerine Üniversitemizi Tanıtan Programlar Düzenledi

Muş Alparslan Üniversitesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinin tanıtılması amacıyla düzenlenen, 2019 yılında YKS’ye katılacak lise son sınıf öğrencilerine yönelik tanıtım toplantıları 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Muş merkezde 20,  Malazgirt’te 10, Bulanık’ta 7, Varto’da 4 ve Hasköy’de 4 lise olmak üzere toplam 45 lisede yaklaşık 2500 öğrenciye Uygulamalı Bilimler Fakültesinin tanıtımı yapıldı. Tanıtım çalışmalarına Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın yanı sıra Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Fırat Kurt, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karaman, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yenikalaycı, Dr. Öğr. Üyesi Mahir Özkurt, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Özer Kurt, Dr. Öğr. Üyesi Hülya Hanoğlu Oral ve Dr. Öğr. Üyesi Onur Şahin katıldı. 

Hayvancılık sahasında Pilot Devlet Üniversitesi unvanını kazanan Muş Alparslan Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesinin eğitim ve öğretim alt yapısı, Ziraat Mühendisi olarak mezun olacak öğrenciler için kamu ve özel sektördeki iş imkânları, öğretim süresi boyunca Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerine sağlanacak burs imkânlarını konu alan sunumun yanı sıra öğrencilere fakülte hakkında bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtılarak, liselere bilgilendirme içerikli afişler asıldı. Ayrıca ziyaret edilen her bir lisede rehber öğretmenler ile görüşmelerde bulunuldu.
 
Muş Alparslan Üniversitesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen lise toplantıları başarılı ve verimli bir şekilde tamamlandı. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat hocamız olmak üzere, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve okul müdürlerine teşekkür ederiz.