Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimizin Topluma Destek Projeleri Devam Ediyor

Üniversitemizin Fen Bilgisi Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Hilal Esin Özcan ve Nihat Yürek, Topluma Hizmet Dersi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun kütüphanesini düzenledi.
 
Proje kapsamında, öğrencilerimiz kütüphaneden fazla olan eşyaları çıkarıp kullanım alanının tamamını temizleyerek işe başladı. Daha sonra hayırsever esnaflarımızdan temin edilen malzemelerle duvarlar boyandı. Öğrencilerimiz kütüphaneyi öğrenciler için ilgi çekici ve güdüleyici bir ortama dönüştürmek için duvarlara figürler çizip afişler astı. Eski rafları ve kitapları temizleyerek düzenledikten sonra topladıkları yeni kitapları da raflara dizdiler. Proje sonunda Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mehmet Şentürk ve okul öğretmenleri öğrencilerimize ve üniversitemize teşekkür ettiler.
 
Öğrencilerimiz teşviklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat‘a, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi hocası Dr. Oylum Çavdar’a, kitap yardımında bulunan Muş İl Halk Kütüphanesi'ne, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'na, boya ve malzemelere sponsor olan firma ve şahıslara teşekkür ettiklerini belirttiler.