Muş Alparslan Üniversitesi
 
“Kudüs İçin Yaz!” Ödüllü Şiir Yarışmasına Başvurular Başladı

Terör devleti İsrail’in işgali altındaki Kudüs’e dikkat çekmek ve Kudüs konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla düzenlenen, öğrencilerimizin katılımına açık ödüllü şiir yarışması “Kudüs İçin Yaz!” için başvurular başladı. Üniversitemiz öğrenci topluluklarından, Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) tarafından düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren birinci şiirin şairi 1000 ₺, ikincisinin şairi 500 ₺ ve üçüncüsünün şairi ise 250 ₺ ile ödüllendirilecek. Son başvuru tarihi 19 Nisan 2019 olan yarışmaya gönderilen şiirlerden jüri tarafından uygun görülenler, ulusal bir dergide yayınlanarak okurla buluşacak.

 

Yarışmanın amacının öğrencilerimiz arasında bir Kudüs farkındalığı ve hassasiyeti oluşturarak Kudüs’ün dünyadaki bütün Müslümanlar açısından ne kadar önemli olduğu bilincini canlı tutmak olduğunu ifade eden HBT Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, üniversitemizin bütün öğrencilerinin bu yarışmaya katılabileceğini söyledi.

 

Yarışmaya gönderilecek şiirlerin Türkçe dışında Arapça ve Kürtçe de kaleme alınabileceğine dikkat çeken Öğr. Gör. Erdoğmuş, gönderilen şiirlerin, öğretim elemanlarımızdan oluşan bir jüri tarafından değerlendirileceğini belirtti. Dereceye giren öğrencilerin ödüllülerinin, 3 Mayıs 2019’da düzenlenecek bir törenle takdim edileceğini kaydeden Öğr. Gör. Erdoğmuş, yarışmanın şartnamesine HBT’nin sosyal medya hesaplarından ulaşılabileceğini dile getirdi.