Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemiz, Doğu Anadolu Kariyer Fuarına Katılıyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin ülkemizin her bölgesinde düzenlenmesine öncülük ettiği “Bölgesel Kariyer Etkinlikleri” kapsamında 9 üniversite, “Kariyer Merkezi Bölge Temsilci Üniversitesi” olarak seçilmiş ve bölgelerindeki diğer üniversitelerle ortak etkinlik yapmaları konusunda yetkilendirilmiştir. Doğu Anadolu Bölgesinde, “2019-Doğu Anadolu Kariyer Fuarı” için yetki, Erzurum Teknik Üniversitesine (ETÜ) verilmiştir.
 
ETÜ tarafından 2016 yılında ilk kariyer zirvesi ve son olarak da 2018 yılında 3. Kariyer Zirvesi EKZ’18 olarak düzenlenen organizasyonlara çok sayıda ziyaretçi, firma, kurum ve kuruluş katılmıştır. Bu sene 08-09 Mart 2019 tarihlerinde Erzurum Yakutiye’deki Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde düzenlenecek ve Muş Alparslan Üniversitesinin de katılımcısı olduğu DKF’19’da da yine çok sayıda firmanın, kurum/kuruluş ve öğrencinin bir araya gelmesi hedeflenmektedir. 
 
DKF’19’daki eğitim ve atölye çalışmaları, öğrenci kulüpleri ile görüşmeler, firmaların stant açması, işverenlerin mülakatlar yapması gibi çeşitli etkinlikler yer alacaktır. Firmaların fuara başvuru takvimi ve şartları, öğrenci kulüplerinin katılımı, dışarıdan katılımcıların kayıt ve katılım işlemlerine ilişkin tüm bilgilere şu linkten ulaşılabilir: https://kariyerfuari.erzurum.edu.tr/ana.html