Muş Alparslan Üniversitesi
 
BESYO Öğrencilerimizin Sportif Başarıları ile Gurur Duyuyoruz

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi sporcularımızın uluslararası ve ulusal sportif müsabakalarda sergiledikleri üstün başarılar ve elde ettikleri derecelerle gururlanmaya devam ediyoruz. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Şampiyonasına katılan öğrencimiz, Milli Atlet Emine Akbingöl birinci olurken, Turkcell Büyükler Türkiye Salon Şampiyonası ve Turkcell U20 Türkiye Salon Şampiyonasında Muş adına mücadele eden öğrencimiz Derya Kunur, Büyük Kadınlar kategorisinde, Türkiye birincisi oldu.
 
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Şampiyonasına katılan BESYO öğrencimiz, Milli Atlet Emine Akbingöl, başarılı bir performans sergileyerek birinci oldu. Portekiz’in Albufeira şehrinde yapılan organizasyonda 20 yaş altı kategorisinde Fenerbahçe Genç Kadın Atletizm Takımı adına yarışan ve 4270 metrelik parkuru 15.07’lik dereceyle tamamlayan Akbingöl, ferdi kategoride kürsünün ilk basamağına çıktı. Takımının Avrupa Şampiyonluğunu kazanmasında büyük bir rol oynayan sporcumuz Emine Akbingöl, elde ettiği bu derece ile 10 Şubat 2019’da İstanbul’da düzenlenecek U-20 Balkan Salon Şampiyonasındaki 3000 metrelik parkurda, ülkemizi temsil edecek. 
 
İstanbul’da düzenlenen Turkcell Büyükler Türkiye Salon Şampiyonası ve Turkcell U20 Türkiye Salon Şampiyonasında Muş adına mücadele eden BESYO öğrencimiz Derya Kunur, Büyük Kadınlar kategorisinde 3000 metrede, 9.42 ile kariyerinin en iyi derecesini yaparak Türkiye birincisi oldu. Derya Kunur, 16 Şubat 2019’da İstanbul’da düzenlenecek Büyükler Balkan Salon Atletizm Şampiyonasında, 3000 metrede ülkemizi temsil edecek.