Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemiz Muş’un Tanıtımı İçin Uluslararası Turizm Fuarında

Muş, dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (Emitt) görücüye çıktı. Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Emitt’teki Muş standını, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, Bulanık Kaymakamı Hacı Aslan Uzan, Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Malazgirt Kaymakamı Emre Yalçın, kamu kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile birlikte ziyaret etti.

 

İstanbul TÜYAP Kongre ve Kültür Merkezi'nde 31 Ocakta başlayan ve 03 Şubata kadar sürecek olan Emitt’te, Muş Valiliği koordinesinde Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Muş Belediyesi, Muş Alparslan Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Muş standına gelen misafirler ağırlanıyor.  Türkiye'nin önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, onlarca il, ilçe ve beldenin yer aldığı Emitt’te, Muş’un tarihi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan stanttaki tanıtım çalışmalarına, üniversitemiz adına Rektörlük Özel Kalem Müdürü Şakir Çetin ve Sosyal ve Kültürel Hizmetler Şube Müdürü Fırat Aykan katkı sağlıyor.

 

Fuara katılan misafirlere ilimiz ve üniversitemiz hakkında bilgi veren Rektörümüz, Emitt'e katılım noktasında Üniversite'ye maddi, manevi destek veren Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz'e hususi teşekkürlerini ve minnettarlığını ifade etti.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB desteğiyle birlikte Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ortaklığında bu yıl 23. kez düzenlenen Emitt’e, 90 ülkeden katılımcıların ve 60 binin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor.