Muş Alparslan Üniversitesi
 
Akademisyenlerimiz II. Uluslararası Din Eğitimi Kongresinde Bildiriler Sundu

İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünden akademisyenlerimiz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye İmam Hatipler Vakfının desteğiyle Antalya’da düzenlenen II. Uluslararası Din Eğitimi Kongresinde bildiriler sundu. 
 
Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı Dr. Ali Baltacı, “Din Dersi Öğretmenlerinin Kişilik Özellikleri ile Erteleme Davranışı Eğilimleri ve Depresyon Düzeyleri Arasındaki İlişki” başlıklı bildirisind
 
e, Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenlerinin davranış eğilimleri ile depresyon düzeylerini belirlemeye yönelik uyguladığı anket çalışmasında elde ettiği bulguları değerlendirdi. 
 
“Ürdün’de Yüksek Din Öğretimi Kurumları: Şeriat Fakülteleri Örneği” başlıklı bildirisinde, Ürdün’de yüksek din öğretimi kurumları olarak faaliyet gösteren Şeriat Fakültelerinin eğitsel unsurlarını ele alan Arş. Gör. Yusuf Aydın ise söz konusu öğretim kurumlarının Türkiye’deki İlahiyat Fakülteleri ile benzeşen ve ayrışan noktalarına değindi.