Muş Alparslan Üniversitesi
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Öğretmeni Prof. Dr. Çelikkaya’dan Üniversitemize Teşekkür Mektubu

Geçtiğimiz günlerde külliyemizde konuğumuz olarak ‘Öğretmenlik Mesleğinin Anlamı’ konulu bir seminer veren emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Çelikkaya, üniversitemize bir teşekkür mektubu gönderdi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi öğrencisiyken öğretmenlerinden biri olan Prof. Dr. Çelikkaya, mektubunda şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Öğretmenlik Mesleğinin Anlamı’ konulu bir seminer vermek üzere Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Muş’a davet edildim. Eşimle beraber katıldığım bu davet ile Muş’u ve Muş Alparslan Üniversitesini tanıma imkânı buldum. 

 

Medyadan öğrendiğimiz kadarıyla Muş’u sakin, problemsiz bir şehir olarak biliyordum, öyle de buldum diyebilirim. Üniversiteye gelince: Orayı da şehrin yapısıyla uyumlu buldum. Yani problemsiz ve kendi içinde uyumlu bir üniversite olarak gördüm. Ülkemin geleceği adına doğrusu çok memnun oldum. 

 

Tabii bu güzel durumu oluşturmada Sayın Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın rolünün büyük olduğuna inanıyorum. Gece gündüz, cumartesi pazar demeden, üniversite kampüsünün düzenleme çalışmalarını sürdürdüğüne şahit oldum. Bu açıdan kendisine ve ekibine gönülden teşekkür ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Hayırlı ve başarılı hizmetlerinin devamının sürekli arzumuz olduğunu da tekrar belirtmek isterim.”

 

Prof. Dr. Hasan Çelikkaya / İstanbul