Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz Erasmus+ Personel Hareketliliğine Katıldı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Ali Türkmenoğlu, İngiltere’nin Staffordshire Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Personel Haftasına katıldı. Dr. Türkmenoğlu, Erasmus+ kapsamında her yıl düzenlenen ve amacı, Avrupalı akademisyenlerin ve personelin bir araya gelerek tecrübe ve bilgi birikimini paylaşması olan Uluslararası Personel Haftasında, çeşitli ülkelerden 21 akademisyen ve idari personel ile buluştu. 

 

Etkinlikte, İngiltere, Hırvatistan, Çekya, Polonya, İsveç, Estonya ve Bulgaristan gibi ülkelerden katılımcılara ülkemizi ve üniversitemizi tanıtan Dr. Türkmenoğlu, öne çıkan üniversitelerle Erasmus iş birliği yapılması konusunda da görüş alışverişinde bulundu. Erasmus fırsatları; istihdamda dijitalleşme ve sosyal medya, disiplinlerarası iş birliği, endüstri ortaklarını eğitim-öğretime katma, kariyer danışmanlığı, koçluk, mentörlük sistemlerinin işletilmesi ve bunlarla ilgili çalıştayların düzenlenmesi konularında çeşitli seminerlere ve sunumlara da katılan Dr. Türkmenoğlu, deneyimli uzmanlarla tanışma fırsatı yakaladı.

 

Türkiye’deki üniversitelerde de yaygınlaştırılması düşünülen kariyer merkezleri hakkında katılımcı ülkelerin temsilcileri ile görüşmeler yaparak bu merkezlerin çalışma sistemleri ve başarılı örnekleri hakkında bilgi edinen Dr. Türkmenoğlu, kariyer merkezlerinin uygulamaya dönük neler yaptığını Staffordshire Üniversitesi mezunlarının kurduğu işletmelere yapılan teknik gezilerde gözlemledi.