Muş Alparslan Üniversitesi
 
Minik Lalelerimiz El Sanatları Bölümü Atölyesini Ziyaret Etti

Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri, El Sanatları Bölümü Atölyesini ziyaret ederek sanat eserlerinin tasarım ve üretim süreçleri hakkında gözlem yaptı. 

 

Minik Lalelerimize El Sanatları Bölümü Atölyesini ziyaretlerinde, okul öncesi çağındaki çocuklarımızın gelişim alanlarını destekleyici faaliyetler kapsamında, sanat hakkında bilgilenmelerini, el becerilerini geliştirmelerini ve gözlem yoluyla bilgi edinmelerini sağlamayı hedefleyen MİLA öğretmenleri Songül Demir, Aynur Acıoğlu ve Güler Yaman nezaret etti.

 

El Sanatları Bölümü Atölyesinde yapılan çalışmalar ve kullanılan malzemelerle ilgili Öğr. Gör. Abdulkadir Öznülüer’e sorular soran Minik Lalelerimiz, El Sanatları Bölümü öğrencilerinden de çizimler ve resimler hakkında bilgi aldı. Çalışması yürütülen portre türündeki resimlerde bölüm öğrencilerinin önerileri ve destekleriyle çizim çalışması yapan Minik Lalelerimiz, atölyedeki maketleri de ilgiyle inceledi. 

 

Öğr. Gör. Öznülüer ve bölüm öğrencileriyle sohbet eden Minik Lalelerimiz, ziyaretin bitiminde teşekkür ederek atölyeden ayrıldı.