Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemizden Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ü makamında ziyaret ederek “Hayırlı olsun.” dedi. Prof. Dr Polat’a ziyaretinde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Genel Sekreterimiz Harun Demir eşlik etti.

 

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirleriyle bir süre sohbet etti. Ziyaret, fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

 

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz kimdir?

İlker Gündüzöz, 1970’te Eskişehir’de doğdu. İlk ve ortaokulu Gölcük’te, lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 1991’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi kamu yönetimi bölümünden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992’de İçişleri Bakanlığının açmış olduğu kaymakamlık sınavını birincilikle kazandı. 1993-1994 arasında İngiltere’de dil ve mesleki konularda eğitim aldı. Afyon kaymakam adayı olarak başladığı meslek hayatına, Aksu (Isparta), Kozluk (Batman), Şiran (Gümüşhane), Almus (Tokat), Çamardı (Niğde), Karasu (Sakarya) ilçelerinde kaymakam olarak devam etti. 2008-2013 arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2013’te İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri olarak atanmış; 29.12.2014’te I. Hukuk Müşaviri olarak görevlendirilmiştir. 20.06.2017 tarihli ve 2017/261 sayılı Müşterek Kararnameyle İller İdaresi Genel Müdürlüğüne atanmıştır. 27.10.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Muş Valisi olarak atanarak 06.11.2018 tarihinde görevine başlamıştır.

 

Anadolu Üniversitesinde Maliye Teorisi Ana Bilim Dalında master (Köylerin Mali Yapıları), TODAİE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında master (Gençlik ve Siyaset), KTÜ İktisat Ana Bilim Dalında doktora (Belde Belediyelerinin Optimal Ölçek Sorunu) yapan Gündüzöz, yerel yönetimler, kent ve çevre politikası doçentidir. Yayımlanmış bilimsel makale,  tebliğleri ve kitapları vardır.

 

Türk İdare Dergisi ile İdarecinin Sesi Dergisi yayın kurulu üyesidir. İş ve Çevre Sağlığı Derlemeleri Dergisi yayın kurulu üyesi, aynı zamanda derginin Çevre ve Çevre Politikaları editörüdür. Türk İdare Derneği ile Türk İdareciler Vakfı üyesidir. İngilizce bilmektedir. Uzm. Dr. Meşide Hanımefendi ile evli olup iki çocuk babasıdır.