Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimiz İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla ve hayırseverlerin desteğiyle Muş İlindeki muhtaç ailelere yardım eli uzattı. Kendi imkanlarıyla temin ettikleri gıda malzemelerini kolilere yerleştiren öğrenciler, malzemeleri tek tek muhtaç ailelere dağıttı.

 

"Biriktirdiğin değil paylaştığın senindir" sloganıyla faaliyet yürüttüklerini söyleyen öğrenciler, ailelerinin kendilerine gönderdiği harçlıkları muhtaçlarla paylaşmanın kendilerine huzur ve mutluluk verdiğini söylediler. Topluluk üyelerinden Yeter Pekbay yardım projesiyle ilgili yaptığı açıklamada “Kendi imkanlarımız ölçüsünde biz de hayırda bulunarak, muhtaç ailelerimizin derdine az da olsa derman olmak istiyoruz. İyiliğin, paylaşmanın her yere dağılmasını istiyoruz. Herkesin damla misali katkıları bir araya geldiğinde bir göle dönüşebiliyor. Bundan sonra bu gibi çalışmalarımızı genişleterek yapmaya çalışacağız” İfadelerine yer verdi.

 

Topluluğun akademik danışmanı Öğretim Görevlisi Hatip Erdoğmuş ise yapılan yardımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin yaptıkları yardımın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Onlardaki paylaşma, merhamet, hayırda bulunma ve iyilik duyguları bizi mutlu ediyor. Bizim topluluğumuzun bir sloganı var, ‘Biriktirdiğin değil paylaştığın senindir.’ Öğrencilerimiz de bugün bunu yaptılar. Tüm öğrencilerimizden ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Üniversite Rektörümüz başta olmak üzere, personel ve öğrencileriyle sundukları katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.