Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimiz, Korkutlu Kardeşleriyle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet yürüten Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu (HBT) gönüllüleri, Korkut ilçesindeki kardeşleriyle buluştu. Korkut ilçe merkezinde bulunan Korkut Anaokulu ile Kapılı Köyü İlkokulu, Ortaokulu ve Anasınıfını ziyaret eden HBT gönüllüleri, burada eğitim gören öğrencilere oyuncak, diş macunu ve kırtasiye malzemesi armağan etti. HBT gönüllülerine İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, Korkut İlçe Millî Eğitim Müdürü Caner Budak ve HBT Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş eşlik etti.

 

HBT gönüllüsü öğrencilerimiz kendi imkânlarıyla ve hayırseverlerin yardımıyla aldıkları çeşitli malzemeleri öğrencilere ulaştırarak hem toplumsal sorumluluklarını yerine getirdi hem de öğrencilerle oyunlar oynayarak paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, HBT’nin üç yıldır ihtiyacı olan köy okullarına kırtasiye ve giyim yardımı ulaştırdığını belirterek, “Topluluk üyesi Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, hayırsever vatandaşlarımızdan aldıklarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu tür etkinlikler üniversite öğrencilerimizin halkla bütünleşmesi dayanışma içinde olması ve kaynaşması noktasında örnek uygulamalardır.” şeklinde konuştu.

 

Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş ise HBT olarak bugüne kadar 40 köye ulaşarak bu köylerdeki öğrencilere çeşitli hediyeler ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Hediyelerin arasında bot ve montun dışında kitap, kırtasiye malzemeleri ve bazı okullarımıza oyuncak yardımlarının da yer aldığını belirten Öğr. Gör. Erdoğmuş, temel amaçlarının üniversite öğrencilerinin köylerde okuyan kardeşleriyle bir araya gelmesini sağlayarak iyiliğe aracılık etmek olduğunu ifade etti. Öğr. Gör. Erdoğmuş, şöyle konuştu: “Küçük kardeşlerimizin de bu iyiliği görüp model almaları ve ileride onların da üniversiteli büyükleri gibi merhameti paylaşmalarını arzu ediyoruz. Maksadımız sadece hediye verip gitmek değil şüphesiz. Biz öğrencilerimizin küçük kardeşleriyle sohbet etmelerini ve duygusal olarak paylaşımda bulunmalarını da önemsiyoruz."

 

Topluluk üyesi öğrencimiz Ayşe Kaya çocukların yüzünü güldürmenin tarifsiz bir mutluluk olduğunu kaydederek, “Yüzlerindeki tebessümü görmek, kardeşlerimizle sohbet ederek aynı havayı teneffüs etmek bizi çok mutlu ediyor.” dedi. Topluluk üyesi Fatma Yıldız da: “Onlarla birlikteyken kendi çocukluğumuzu hatırlıyoruz. Biz de köy çocuğuyuz. Biz de onlar gibi bin bir zahmetle okuduk. Bundan dolayı onları anlayabiliyoruz. Elimizden geldiğince onlara yardımcı ve örnek olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

Yardımları dağıtan ve öğrencilerle okullarının bahçesinde çeşitli oyunlar oynayan HBT üyeleri daha sonra Korkut’tan ayrıldı.