Muş Alparslan Üniversitesi
 
Varto Meslek Yüksekokulunun Derslik ve Yurt İnşaatları Sürüyor

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Varto Meslek Yüksekokulu öğrencileri için yapımı süren derslik ve 200 kişilik öğrenci yurdu inşaatlarında incelemelerde bulundu. İncelemelere, Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Genel Sekreterimiz Harun Demir ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Yalçın Süne de katıldı. 

 

Yüklenici firma sahibine işin gecikmeden bitirilmesi talimatını veren Kaymakam Çetin, “Firma zamanında ve uygun bir şekilde görevini yapıyor.” dedi. Sadece Vartolu değil dışarıdan gelecek öğrencilerin de meslek yüksekokulunda öğrenim göreceğine dikkat çeken Kaymakam Çetin şöyle konuştu: “Malumunuz, memleketimiz kış memleketi. Dolayısıyla bu işlerin acilen tamamlanması gerekiyor. Devletimizin verdiği imkânları en güzel şekilde kullanmamız lazım. Dersliklerimizin ve 200 kişilik, yüzme havuzlu pansiyon binamızın inşaatı devam ediyor. Bu inşaatların bir an evvel tamamlanması için yüklenici firma ile gerekli görüşmeler yapıldı.” 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da inceleme esnasında bu sene öğrenci alarak faaliyete geçen Varto Meslek Yüksekokulunun bölümleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dersliklerin ve öğrenci yurdunun öğrenci ihtiyaçlarının karşılanması için zaruri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Polat, inşaatı süren dersliklerin ve yurdun öğrencilerin beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Polat, “Varto Meslek Yüksekokulunun kurulmasında ve öğrenci yurdu yapımında emeği olan ve fiilen destek veren bütün yetkililere teşekkür ederim. Vartolu hemşerilerimize ve bölgemize hayırlı olsun. Ilk dönem Muş merkezdeki külliyemizde başlayacak eğitim, inşallah bahar döneminde Varto'daki yerleşkemizde devam edecek.” dedi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, incelemelerinin ardından Varto’dan ayrıldı.