Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektörümüz Prof. Dr. Polat, Birim Amirleriyle Kahvaltıda Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitemizin akademik ve idari birim amirleriyle kahvaltıda buluştu. Konukevimizde düzenlenen kahvaltıda Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. İbrahim Erdoğan ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ ile Genel Sekreterimiz Harun Demir başta olmak üzere yöneticilerimiz hazır bulundu.

 

Kahvaltıda, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Polat, üniversitemizin öğrencilerinin, ailelerinin ve paydaşlarının kültür elçisi olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Bütün akademik birimlerimizdeki öğrencilerimizin alan ve memuriyet sınavlarına etkili biçimde hazırlanması konusunda rehberlik edilmesinin önemine işaret eden Prof. Dr. Polat, bu konuda sistematik bir çalışma yapılması konusunda talimat verdi.

 

Kurumsal hiyerarşi içinde iş disiplinine azami derecede riayet ederek idari süreçlerde verimliliği artırmanın zaruretine değinen Prof. Dr. Polat, ders dağılımları konusunda anabilim dalı başkanlarının akademisyenlerle istişare ederek program hazırlamasının üniversitemizin akademik kalitesinin yükselmesi bakımından dikkat edilmesi gereken önemli bir husus olduğunun altını çizdi.

 

Üniversitemizin fiziksel altyapısına ilişkin çalışmaların en geç iki yıl içinde tamamlanacağına inandığını belirten Prof. Dr. Polat, yönetim olarak yeni dönemde bütün akademik kadronun bilimsel alanda daha nitelikli ve makul sayıda üretime dönük çalışmalara ağırlık vermesi için teşvik edici ve yol gösterici bir anlayışla hareket edeceklerini ifade etti.

 

Prof. Dr. Polat,  Muş’un, Malazgirt Zaferi dolayısıyla sahip olduğu potansiyeli; farklı, ses getiren ve kalıcı etkinliklerle daha güçlü şekilde harekete geçirmenin üniversitemizin sorumluluklarından biri olduğunu söyledi. Bu bakış açısıyla, uluslararası anlamda bir Malazgirt kültürünün oluşturulması, yaygınlaştırılması ve Malazgirt Zaferinin markalaştırılması için kurumsal çalışmalar yürütmek amacıyla ciddi bir hazırlık yaptıklarını müjdeleyen Prof. Dr. Polat, bu hazırlığın sportif, sivil toplum çalışmaları ve yayın ayaklarıyla da destekleneceğini dile getirdi.

 

Muş Alparslan Üniversitesinin toplumsal anlamda itibarının son derece yüksek olduğunu ve istikrarlı bir şekilde gelişimini sürdürdüğünü hatırlatan Prof. Dr. Polat, üniversitemizin bu güvenilir çizgisini korumak için bütün birim amirlerinin üzerlerine düşenleri hakkıyla yerine getirmeye devam etmesi gerektiğini vurguladı.

 

Kahvaltı programı, Prof. Dr. Polat’ın konuşmasının ardından görüş alışverişi ile sona erdi.