Muş Alparslan Üniversitesi
 
Yeni Öğrencilerimizin Kayıt Süreci Devam Ediyor

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitemizin lisans ya da önlisans programlarından birine yerleşmeye hak kazanan yeni öğrencilerimiz, kayıtlarını yapmaya başladı. İnternet üzerinden ya da Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvuruyla gerçekleştirilen kayıtlar için son tarih, 07 Eylül 2018 Cuma günü.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında e-devlet üzerinden gerçekleştirecek. Adaylar elektronik ortamdaki kayıt işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altındaki 'Üniversite E-Kayıt' seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebiliyor. 

 

İnternetten kayıt yaptıran öğrencilerin ayrıca üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmiyor. İnternet üzerinden kaydolamayan adaylar ise 07 Eylül 2018 tarihine kadar üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirtilen tarihe kadar kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar, bu haklarını kaybedecek.

 

Kayıt süreci hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız: 2018 YKS Sonuçlarına Göre Üniversitemize Yerleşen Öğrenciler İçin Kayıt Duyurusu