Külliyemizdeki Altyapı Çalışmaları Sürüyor: Hangarımız Kullanıma Açıldı

Üniversitemizin araç filosunda yer alan her çeşit motorlu taşıtın kapalı otopark ihtiyacını karşılayacak 50 araçlık hangarımız kullanıma açıldı. Külliyemizin fiziksel kapasitesini geliştirmeye dönük altyapı çalışmalarından biri daha tamamlandı. 6500 metrekare üzerine kurulu olup 2500 metrekare kapalı alana sahip hangarımız hizmet vermeye başlandı. 

 

Genel kullanım amaçlı 275 metrekare deposu bulunan 50 araçlık kapalı otopark, 100 araçlık açık otopark kapasiteli hangarımızda, personel için dinlenme alanı, garaj amiri için idari ofis ve farklı büyüklükteki taşıtlar için kullanıma elverişli 4 adet yüksek basınçlı sıcak ve soğuk yıkama ünitesi yer alıyor. Araçların ağır kış şartlarından etkilenmemesi için 8 adet radyal fanlı sıcak hava apareyinin bulunduğu hangarda, filomuzda yer alan taşıtların bakım ve muayene işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için de her tür detay düşünülmüş durumda. 

 

Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Asaf Asatekin, üniversitemizin otomobil, kamyonet, iş makinesi, otobüs gibi farklı taşıtlarının kullanımına uygun şekilde tasarlanan hangarın, filomuzu zorlu mevsimsel etkilerden koruyarak bakım maliyetlerini düşüreceğini söyledi. Daire Başkanı Asatekin hangara ilişkin şu bilgileri verdi: “Muayene çukuru sayesinde, taşıtların filtre yağ değişimi gibi temel bakımları külliye dışına çıkamaya gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilecek. Hangarda, personelimizin 7/24 kullanımına uygun şekilde dinlenme alanı, mutfak, tuvalet ve duşun yanı sıra garaj amirine ait bir ofis de mevcuttur. 

 

Hangarımızda güvenlik önlemleri de en üst seviyede tutuldu. Elektrik ve dizel motorlu yangın söndürme sistemlerinin yanı sıra duman ve egzoz gazı tahliyesi için 4 adet çatı tipi duman tahliye fanının işleme alındığı hangarımızda, duman sensörleri ile bağlantılı çalışacak bir gazlı yangın söndürme sistemi de bulunuyor.”