Yaz Okulumuz ve Minik Lalelerimiz TRT Ekranlarında

Çocuklarımızın yaz tatilini daha verimli geçirmesi için kapılarını açan MŞÜ Yaz Okulumuz ve Muş’ta okul öncesi eğitimin çıtasını yükselten Minik Laleler Kreş ve Anaokulumuz (MİLA), TRT ekranlarında tanıtılacak. İktisadi İşletmeler Yöneticimiz Ömer Tuna, MİLA Müdürü Arş. Gör. Mehmet Başaran ve MŞÜ Yaz Okulu Koordinatörü Antrenör Güven Eşkin, TRT ve Anadolu Ajansı muhabirlerine, 7-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik Yaz Okulumuz ve MİLA hakkında bilgi verdi.

 

MŞÜ Yaz Okulunda ve MİLA’da görevli personelimiz, TRT ve Anadolu Ajansı muhabirlerinin Yaz Okulu hakkındaki sorularını cevaplandırdı. İktisadi İşletmeler Yöneticimiz Ömer Tuna bu eğitim programını, çocuklarımızın yaz tatilini daha verimli ve etkin geçirmeleri için organize ettiklerini söylerken MŞÜ Yaz Okulu Koordinatörü Antrenör Güven Eşkin, kursa katılan öğrencilerin sayısı ve profilinin yanı sıra düzenlenen eğitimler ve etkinlikler hakkında detaylı açıklamalar yaptı.

 

Çocukların, sıcak yaz günlerinde alternatif programlar bulunmadığında eve hapsolarak televizyon, bilgisayar, tablet ve akıllı telefona bağımlı kalmak yerine vakitlerini güvenli ve eğlenceli bir atmosferde, üniversitemizin sunduğu imkanlardan faydalanarak değerlendirmesini arzu ettiklerini belirten Ömer Tuna, “Bu sayede çocuklarımız hem yeni arkadaşlıklar kuruyorlar hem de üniversitemiz ile yakından temas kurarak ileriki öğrenim hayatlarıyla ilgili güçlü bir motivasyon da kazanmış oluyorlar.” diye konuştu.

 

“MİLA olarak emin adımlarla ilerliyoruz.”

TRT ve Anadolu Ajans muhabirleri, Minik Laleler Kreş ve Anaokulundaki (MİLA) faaliyetler hakkında bilgi almak için bu birimimizi de ziyaret etti. Minik Lalelerimizin etkinliklerini ve oyun zamanlarını görüntüleyen muhabirler, MİLA’nın kapasitesi, sunduğu imkânlar ve hedefleri hakkında yetkililerle bir dizi röportaj gerçekleştirdi.

 

MİLA Müdürü Arş. Gör. Mehmet Başaran, çocuklarla ilgili medyaya yansıyan üzücü olaylara dikkat çekerek MİLA’nın, hem külliyemizin güvenilir atmosferinde hizmet vermesinin hem de üniversitemizin akademik koordinatörlüğünde eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmesinin aileler açısından taşıdığı önemi vurguladı. Müdür Başaran, “MİLA olarak, pedagojik yetkinliğe sahip güçlü kadromuz, akademik personelin de eğitim faaliyetlerinde aktif rol oynaması, güvenli ve disiplinli kurumsal işleyişimiz ile Muş’un en çok tercih edilen okul öncesi eğitim kurumu olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Müdür Başaran, MİLA’nın elde ettiği başarılı çizginin Muşlu velilerin tercihi üzerindeki etkisini artan başvurularda gözlemlediklerini belirterek 11 ay boyunca hafta içi 08.00-17.00 saatlerinde hizmet veren MİLA’nın, kaliteli okul öncesi eğitim kurumu arayışındaki bütün Muşlu ailelerin ziyaretine açık olduğunu dile getirdi.

 

MŞÜ Yaz Okulu ve MİLA Ön Kayıtları Devam Ediyor

Başvuruları süren MŞÜ Yaz Okulu için mila.alparslan.edu.tr adresindeki çevrimiçi başvuru formunun doldurulması gerekiyor. MİLA için ön kayıt ise 20 Temmuz 2018 tarihine kadar Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) 2018-2019 Ön Kayıt Formu doldurularak yapılabiliyor.

 

MŞÜ Yaz Okulu Koordinatörü:  Güven Eşkin > 0536 915 73 85
Detaylı Bilgi:  Ömer Tuna > 0 (436) 249 49 49 / 1199 - 0505 829 99 63
Yaş Grubu: 7-14 Yaş
Kurs Ücreti: 1. Ay için 650 TL / 2. Ay için 350 TL (Ulaşım servisi dâhil)
Kurs Bitiş Tarihi:  17 Ağustos 2018

MİLA Telefon: 0 (436) 249 49 49 – 0 (544) 556 57 48   e-posta: mila@alparslan.edu.tr