Boksörlerimiz Üniversitemizi Karaman’da Temsil Etti

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencilerimiz Muş’u ve üniversitemizi ulusal ve uluslararası sportif organizasyonlarda temsil etmeye devam ediyor. Boksör öğrencilerimiz Emre Dayan ve Hamdullah Aktı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Karaman’da organize edilen Üniversitelerarası Boks Şampiyonasına katıldı.

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin ev sahipliğinde Karaman'da düzenlenen Üniversitelerarası Boks Şampiyonası sona erdi. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kazım Karabekir Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya 33 üniversiteden toplam 110 sporcu katıldı. Bu önemli organizasyona BESYO Öğr. Gör. Sedat Okut nezaretinde katılarak 75 kiloda mücadele eden Emre Dayan ve 69 kiloda mücadele eden Hamdullah Aktı, üniversitemizi temsil etti.

 

Öğr. Gör. Sedat Okut müsabakalara katılan öğrencilerimizin gelecek vaat eden durumlarından memnun olduklarını belirterek uzun vadede üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil edebilmek için daha yoğun ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Önümüzdeki yıl BESYO bünyesinde Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği bölümünün öğrenci alacağını hatırlatan Öğr. Gör. Okut, milli sporcularımızı buraya davet ettiklerini söyledi ve BESYO’nun gelişimine verdiği destekten ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a şükranlarını sundu.