Muş Alparslan Üniversitesi
 
54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Sona Erdi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri sona erdi. Sabahattin Zaim Konferans Salonundaki etkinlik programına Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mumtaz Aras, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, idari ve akademik personelimiz ile çok sayıda öğrencimiz katıldı. 

 

Üniversitemizde kitap okuma kültürünün gelişmesine katkı sağlama ana hedefi doğrultusunda çalışmalar yürüten Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi, Kütüphane Haftası etkinlikleriyle okumaya, kitapların önemine ve kütüphanenin işlevine yönelik farkındalık sağladı. 

 

Programda ilk olarak Eğitim Fakültesi öğrencimiz, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Burhan Berk ve Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Servet Şengül, birer konuşma yaptı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın kütüphane haftasının anlamı ve önemine ilişkin konuşmasının ardından, kütüphanemizden en fazla yararlanan akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi. 

 

Personelimizden Arş. Gör. Selami Özkan ve Kamer Çalış, öğrencilerimizden Cihan Kaynar, Ahmet Kartal, Mehmet Reşit Kızılsoy, Savaş Babat, Yunus İde, Sosun Konuk, Ayetullah Çelik, Dilan Hilkat Coşkunlar, Dilek Polatdemir ve Sedat Acar geçtiğimiz sene kütüphanemizdeki materyallerden en fazla yararlanan isimler olurken; Nurcan Gökhan, Kübra Polat, Ahmet Kartal, Gülcan Hazar, Helin Karakuzu, Kübra Alakuş, Dilan Kuşan, Arafat Uygur, Burak Gezer ve Neşe Barut isimli öğrencilerimiz ise kütüphanemizi en yoğun kullanan öğrencilerimiz oldu. 

 

Hediye merasiminden sonra Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Öcal, bir Meddah gösterisi ve Karagöz–Hacivat oyunu icra etti. Programa katılan tüm katılımcılara Prof. Dr. Saffet KÖSE’nin “Genetiğiyle Oynanmış Kavramlar ve Aile Medeniyetinin Sonu” isimli kitabı hediye edildi.

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mumtaz Aras, programa katılan Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer'e ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ’a, 54. Kütüphane Haftası etkinliklerine katkı sunan Dr. Öğr. Gör. Erdinç Öcal ve Dr. Öğr. Gör. Servet Şengül ile bütün katılımcılara teşekkür etti. Bu tür etkinlikleri yıl boyunca devam ettireceklerini belirten Aras, daire olarak amaçlarının üniversitemizin bütün öğrencilerini ve personelini kütüphaneye çekebilmek ve üniversitemiz tarafından burada sağlanan bilgiye erişim imkânlarından azami seviyede faydalanılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

 

Etkinliğin tamamını izlemek için aşağıdaki bağlantılya tıklayabilirsiniz:

54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri