Sendika Heyetinden Rektörümüze Teşekkür

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Hak-İş Muş Şube Başkanlığı heyetini makamında kabul etti. Kabulde Şube Başkanı Yaşar Kalır, Şube Mali Sekreteri Aydın Çifçi, Şube Denetleme Kurulu Başkanı Çetin Güler, İşyeri Temsilcileri İlknur Özen ve Mahmut Gülsün hazır bulundu.

 

Hükümetin yaptığı son düzenleme ile işçi kesiminin uzun yıllardır gündeminde olan taşeron sorununa çözüm getirilmesi konusunda önemli bir adım atıldığını söyleyen Başkan Kalır, üniversitemiz bünyesinde çalışan yaklaşık 200 taşeron işçinin kadroya geçiş sürecinde göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı Prof. Dr. Polat’a teşekkür etti.

 

Taşeron işçi sorunun çözümlenmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katkısının büyük olduğunu hatırlatan Başkan Kalır, “Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’na ve tüm bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

Üniversitemizin Prof. Dr. Polat’ın göreve gelmesiyle birlikte hem eğitim kalitesi hem de altyapı itibariyle müthiş bir atılım gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Kalır, Muş için büyük bir istihdam kapısı niteliği taşıyan üniversitemizin yeni bölümlerin açılması ile daha da güçleneceğini ifade ederek üniversitenin gelişimi adına icra ettiği çalışmalardan ötürü Prof. Dr. Polat’a ayrıca teşekkür etti.

 

Nazik ziyaretlerinden ötürü sendika yetkililerine teşekkür eden Prof. Dr. Polat, taşeron çalışanlarımızın kadroya geçiş sürecinin hayırlı olmasını diledi.

 

Prof. Dr. Polat’a, bir teşekkür plaketi takdim eden sendika heyeti külliyemizden ayrıldı.