BESYO Öğrencimiz Kayaklı Koşu Yarışlarında Türkiye’ye Bronz Madalya Kazandırdı

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencilerimizden beklenen sportif başarı haberleri gelmeye başladı. Öğrencimiz Amed Oğlağo, Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Kayaklı Koşu Yarışlarının ilk gününde üçüncülük elde ederek Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, öğrencimiz Amed Oğlağo’yu ve antrenörü Sabahattin Oğlağo’yu telefonla arayarak tebrik etti. Sporcu öğrencilerimizin hem üniversitemizin hem de Muş’un ulusal ve uluslararası çevrelerde tanıtımı için elçilik yaptığına dikkat çeken Prof. Dr. Polat, “Sevgili öğrencimizi, sporcu ahlakı çerçevesinde yarışarak başarılı olduğu için kutluyorum. Müsabakalara katılımlarıyla üniversitemizin ve Muş’un gurur vesilesi olan BESYO öğrencilerimizin, önümüzdeki dönemde çok daha büyük başarılar elde edeceklerine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

 

Öğrencimizin başarı elde etmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden BESYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu ise “Bundan sonra da farklı branşlarda başarılar elde edeceğimize kuşkum yok. Öğrencimizi tebrik ediyorum.” dedi. Doç. Dr. Kırımoğlu şöyle konuştu: “Başarı tesadüf değildir. Muş Alparslan Üniversitesi BESYO bir değerdir ve biz bu değeri bir Türkiye markası haline gerirmek için çalışıyoruz. Çok şükür attığımız adımların meyvelerini almaya başladık. Tüm başarılarımızı eğitim kadromuzun kalitesine, adil sınavlarla aldığımız öğrencilerimize ve rektörlüğümüzün desteğine borçluyuz. Gelecekte, spor alanında da herkes üniversitemizi izlemeye başlayacak ve BESYO’da yaptığımız çalışmalar şehrin vizyonuna önemli katkılar sunacak.”

 

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) işbirliğiyle düzenlenen Kayaklı Koşu FIS Yarışları, Erzurum, Kandilli Kayak Merkezi'nde düzenleniyor. Üç gün süren organizasyona Türkiye'nin yanı sıra 14 ülkeden 44 sporcu katılıyor. İlk gün yarışları sonucunda 5 kilometre klasik yarışında kadınlarda Ayşenur Duman birinci, Yunan Maria Ntanou ikinci ve Seher Kaçmaz üçüncü oldu. Erkekler 10 kilometre klasik yarışında ise Hamza Dursun birinci, Ömer Ayçiçek ikinci ve üniversitemiz öğrencisi Amed Oğlağo üçüncülüğü elde etti.