Öğrencilerimiz Köydeki Kardeşlerinin Hayallerine Kavuşmasına Aracılık Etti

Üniversitemiz Renkli Düşler Okul Öncesi Topluluğu, “Bir Dilek Seç, Bir Çocuğa Işık Ol Projesi” kapsamında Hasköy ilçesine bağlı Koç Köyü İlkokulunda eğitim gören öğrencilerin hayallerine kavuşmasına aracılık etti.

 

Koç Köyü İlkokulu öğrencilerine hediyelerin dağıtımına, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir, Hasköy İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Şefik Elçi, Koç Köyü İlkokulu Müdürü Abdulbaki Zorlu, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Battal, Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra Demir, Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. Yelda Ünver, Anaokulu Öğretmeni Eyüp Ensar Akçay ile Renkli Düşler Okul Öncesi Topluluğu üyeleri Ayşe Özel, Muhammet Sait Akbulut, Bayram Can, Meryem Özdemir ve Yasin Yağmahan katıldı.

 

Her Öğrenciye Özel Hediye

Koç Köyü öğrencilerinin mektuplarını alan Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Erenköy Işık Anaokulu öğrenci velileri, her öğrencinin yazdığı mektuptaki isteği doğrultusunda hazırladıkları hediyeleri Muş'a gönderdi. Hediyeleri alarak Koç Köyüne getiren üniversitemiz yetkilileri ve öğrencilerimiz de her köy okulu öğrencisinin kendi adına gelen hediyeyi o öğrenciye teslim etti.

 

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Renkli Düşler Okul Öncesi Topluluğu danışmanı Yrd. Doç. Dr. Esra Demir, Feyziye Mektepleri Vakfı Erenköy Işık Anaokulunun, Bir Dilek Seç, Bir Çocuğa Işık Ol Projesinden geçtiğimiz haftalarda üniversitemizde tamamlanan ÇocukMUŞuz Bilim Şenliği’nin davetli konuşmacılarından Prof. Dr. Belma Tuğrul aracılığıyla haberdar olduklarını söyledi.

 

Proje sayesinde üniversitemiz öğrencilerinin, duyarlı kurumların ve insanların ülkemizin bir ucundaki çocukların hayalleri ile diğer ucundaki çocukların yardım ellerini bir araya getirmesine aracılık ettiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Demir, şunları söyledi: “FMV Erenköy Işık Anaokulunun 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılından beri yürütmüş olduğu ‘Bir Dilek Seç, Bir Çocuğa Işık Ol Projesi’, anaokulu öğrencilerinin, ihtiyaç sahibi yaşıtlarının farkına varması ve onlara küçük bir destek sağlama anlayışını geliştirmesini amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

Proje kapsamında Koç Köyü İlkokulu öğrencileri ile görüşülmüş ve dilekleri sorulmuştur. Bu dilekler listelenerek FMV Erenköy Işık Anaokuluna gönderilmiştir. Giden yanıtlar ve öğrencilerin isimleri kartlara yazılarak zarflanmaktadır. FMV Erenköy Işık Anaokulundaki her öğrencinin bir zarf seçerek, ailelerinin yardımı ile bu dileklerinin temin edilmesi, hediye olarak paketlenmesi ve kolilenerek ilgili bölgede yetkililere teslim edilmesi sağlanmaktadır.

 

Başta projeyi gerçekleştiren FMV Erenköy Işık Anaokulu yetkilileri ile bizi projeyle buluşturan Prof. Dr. Belma Tuğrul’a ve bizlerin bu mutluluğuna ortak olan Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Harun Demir ve diğer değerli hocalarımıza teşekkür ederiz.”