Üniversitemizin İnternete Bağlantı Hızı Artırıldı

Üniversitemizce verilen internet servislerinin hizmet kalitesini ve çeşitliğini artırarak, kullanıcı memnuniyetini yükseltmek amacıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen internet altyapısı iyileştirme çalışmaları ara verilmeden sürdürülüyor.

 

Bu kapsamda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının, TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi ULAKNET (Ulusal Akademik Ağ) ile ortak çalışmaları sonucu üniversitemizin tüm birimlerinde internet hızı artırılarak toplam port kapasitesi 400 Mbps’e yükseltilmiştir.

 

ULAKNET; Türkiye'deki tüm üniversiteler ile bunların fakülte ve diğer alt birimleri, TÜBİTAK birimleri, Askeri Okullar, Harp Akademileri ve Polis Akademileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Ar-Ge birimleri, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Milli Kütüphane, YÖK, ÖSYM, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kurumlarından oluşan toplam 204 birime Metro Ethernet hatları kullanılarak hizmet sağlamaktadır. Bu hizmetten yaklaşık 111.000 öğretim görevlisi, araştırmacı ve 2.500.000'un üzerinde üniversite öğrencisi yararlanmaktadır.