Öğretim Üyelerimiz Ankara’da ve Atina’da Bildiriler Sundu

Öğretim üyelerimiz Ankara’da düzenlenen International Conference on Multidisciplinary Sciences (ICOMUS) ve Atina’da düzenlenen III. International Congress on Social and Economic Sciences (ICSES) etkinliklerine katıldı. Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ceren Yegen’in ICOMUS’taki bildirisi, Araştırma Ödülü’ne layık görüldü.

 

Ankara Ramada Otel’de düzenlenen ICOMUS’ta “Letgo ve Gardrops Üzerinden Çevrimiçi İkinci El Tüketim” başlıklı bildirisi ile ödüle layık görülen Yrd. Doç. Dr. Yegen, söz konusu bildirisinde, tüketiciler için birer pazar niteliğinde olan ilgili sitelerin, tüketim toplumundaki hazcı davranışın paylaşım esasında ilerlemesine ve gelişmesine aracılık ederken, kitlesel tüketim pratiğine de etki eden ve dönüştüren boyutlarını ele aldı. Yrd. Doç. Dr. Yegen, ICSES’te de “New Media, Propaganda and Nationalism” başlıklı bir bildiri sundu.

 

Yrd. Doç. Dr. Cumhur Türk, ICOMUS’ta “Student Opinions on Teaching Astronomy with Hands-on Models”, “Teaching Moon Phases and Eclipses Topics with Two Different Methods” ve “Research on the Effect of the Nature Education Project on the Students in Terms of Various Variables” başlıklı bildirileri sundu.

 

ICSES’e katılan Eğitim Fakültesi öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Emrullah Şeker’in bildirileri ise “Bilingual Acquisition of English and Turkish languages: A case Study of a Turkish Infant named Ertuğrul Dolunay” ve “A Turkısh Competence-Based Englısh Course Book Prototype” başlıklarını taşıyordu.