Öğretim Elemanımız Yurtdışında Proje Eğitimine Katıldı

Üniversitemiz Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde görevli Araştırma Görevlisi Yusuf Öztürk, Erasmus+ Yüksek Öğretim için Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında We m@ke IT h@ppen başlıklı Avrupa Birliği projesi için 18-23 Kasım 2017 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen eğitime katıldı.

 

Yürütücülüğünü Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gül Durmuşoğlu Köse’nin yaptığı ve İngilizce öğretiminde teknoloji kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçlayan projede İtalya, İspanya, Romanya ve Yunanistan’dan eğitim kurumları ile birlikte çalışılıyor.

 

Projenin üçüncü eğitim toplantısı, İtalya’nın Vasto kentinde bulunan Instituto Comprensivo Gabriele Rosetti İlkokulu’nda ve Chieti kentindeki Instituto Tecnico Industriale “Luigi Di Savoia” Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Farklı ülkelerden gelen katılımcılar İtalyan eğitim sisteminde yabancı dil öğretimi ile bu alanda kullanılan bilgi-iletişim teknolojileri ve Web 2.0 araçları konusunda eğitim aldı. Eğitimin ardından ortaklarla yapılan toplantıda İtalya’daki mevcut durum ile ortak ülkelerdeki durum tartışıldı. Projenin ana çıktılarından biri olan “hizmet öncesi öğretmen adayları için İngilizce öğretiminde teknoloji kullanımı üzerine bir ders içeriği önerisi” hazırlamaya yönelik fikir alış-verişi ve planlama yapıldı.