10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Etkinliklerine Katıldık

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 79. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. Etkinliklerde Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Garnizon Komutanı Albay Cem Karoğlu, Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, kamu kurum amirleri, askeri erkân, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu.

 

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan anma etkinliklerinde, saat 09.05'te sirenlerin çalınmasıyla iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Anma günü etkinlikleri, Öğretmenevi Konferans Salonunda devam etti.

 

Öğretmenevi Konferans Salonunda da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Selman Kavşut, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu, “10 Kasım Son Yolculuk” isimli film ile dünya liderlerinin ve basınının Atatürk’e ilişkin görüşlerinin aktarıldığı slayt gösterisinin yapıldığı törende son olarak Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Okul Korosu, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.

 

Anma etkinliği, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Atatürk'ü anlatan eserlerinin sergilendiği resim sergisinin açılışının ve katılımcılar tarafından gezilmesinin ardından sona erdi.