YÖK Başkanı Saraç'tan Üniversitemize Dereceyle Yerleşen Öğrencilere Tebrik Mektubu

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanlarla fakültelerimizi birincilikle kazanan Nurhayat Bulut, Ersin Kartal ve Engin Güler’i makamında kabul ederek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın gönderdiği özel tebrik mektuplarını takdim etti. 

 

İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler Bölümünden Nurhayat Bulut, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden Ersin Kartal, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Öğretmenliği bölümünden Engin Güler tebrik mektuplarını Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ın elinden aldı. Prof. Dr. Polat, öğrencilerimizi tebrik ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi. 

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A Yekta Saraç mektubunda şu görüşlere yer verdi:“Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz. 

 

Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu, öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. 

 

Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız. 

 

İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım.”