Teknik Bilimler MYO’da Küresel İklim Değişikliği Konuşuldu

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Seminerleri kapsamında bu hafta, “Küresel İklim Değişikliği ve Hidroloji” konusu ele alındı. Öğretim Görevlisi Fatih Şevgin tarafından Mehmet Akif Ersoy Derslikleri 207. Salonda verilen seminere, farklı bölümlerde görevli öğretim elemanlarının yanı sıra çok sayıda öğrencimiz de ilgi gösterdi.  

 

Seminerde güncel literatür ışığında küresel iklim değişikliğinin dününü, bugününü ve yarınını tartışan Öğr. Gör. Şevgin, küresel iklim değişikliği ve yerküre üzerindeki su ile ilgili yaşanan problemlere ilişkin katılımcılarda farkındalık oluşturucu bilgiler verdi ve açıklamalarda bulundu.

 

“Küresel iklim değişikliği var mıdır yok mudur?”, “Ne kadar vardır?”, “Söz konusu problemin etkileri ve sonuçları abartılıyor mu yoksa olduğu gibi mi yansıtılıyor?” gibi sorulara ana hatlarıyla cevap veren Öğr. Gör. Şevgin, sorunun çözümünün bireysel ve toplumsal düzeyde bilinçli tutumlar geliştirmekten geçtiğini söyledi.

 

Katılımcılar soru-cevap faslının ardından sona eren seminer sayesinde konuya ilişkin bir bakış açısı kazandıklarını ifade ettiler.